Koniec sezonu polowań zbiorowych 2019/2020

Oficjalnie możemy podsumować miniony sezon polowań zbiorowych. Podkładaliśmy nasze psy w różnym terenie począwszy od wrzosowisk przez gęste trzcinowiska i młodniki zakończywszy na rozległych i niekoniecznie płaskich 🏔 😉 zboczach Beskidu Niskiego. Sprawdzianem wytrzymałości był pięciodniowy maraton. Tutaj szpice pokazały skąd mają korzenie i jak mądrze potrafią rozkładać siły. Praca psów była na wysokim poziomie przez cały sezon. Jako drużyna Wilki Południa podłożyliśmy 81 polowań zbiorowych przyczyniając się do położenia na pokocie ponad 500 sztuk zwierzyny grubej z czego znaczna większość to dziki, chociaż zauważamy wzrost liczebności jeleni w naszych łowiskach. Psy wiele razy miały do czynienia z dużymi dzikami nie odnosząc przy tym większych kontuzji. Praca z tymi psami to czysta przyjemność. Dziękujemy bardzo wszystkim kolegom i koleżankom z którymi mieliśmy przyjemność podkładać psy oraz polować w tym sezonie. Dziękujemy także OHZ i kołom łowieckim za owocną współpracę i bezpieczeństwo na obsługiwanych przez nas polowaniach.
W tym sezonie braliśmy udział w Terenowej Ocenie Pracy Dzikarzy dla Klubu Szpiców Myśliwskich przy PZŁ gdzie wszystkie nasze psy zdobywają dyplomy użytkowości I stopnia a tytuł najlepszego psa oceny i nagrodę główną otrzymuje łajka zachodniosyberyjska ARIA TAIGA GHOST wł. Jakub Czuchra. Jest to suka prowadząca złaję. Miłym zaskoczeniem było zdobycie dyplomu użytkowości I stopnia przez czternastomiesięcznego Karelskiego Psa na Niedźwiedzie BEAR BUSTERS FCI MIKKO wł. Przemysław Baran.
Kolejnym sprawdzianem użytkowości dla naszych psów była Terenowa Ocena Pracy Dzikarzy organizowana przez ZO Rzeszów. Tutaj także po zrobieniu solidnej roboty nasze psy zdobywają dyplomy użytkowości I stopnia a piętnastomiesięczny BEAR BUSTERS FCI MIKKO jako najmłodszy pies oceny który uzyskał maksymalną liczbę punktów zdobywa nagrodę główną.
Mając przegląd wszystkich sytuacji z tego sezonu możemy wyróżnić psy które ku naszemu miłemu zaskoczeniu pokazały że mimo to że jest dobrze, może myć jeszcze lepiej oraz młodzież która bardzo szybko wkracza w świat prawdziwego polowania. Na wyróżnienie niewątpliwie zasługuje suka o wielkiej pasji i wytrwałości w pracy ARIA TAIGA GHOST wł. Jakub Czuchra. Tam gdzie inni odpuszczają ona zaczyna się rozkręcać. Kolejny który zasłużył na wczasy pod gruszą to BEAR BUSTERS FCI MIKKO wł. Przemysław Baran. Ten młody karelczyk wykorzystał swój pierwszy sezon polowań najlepiej jak tylko mógł. Zdobył dwa dyplomy użytkowości, samodzielnie znajduje i podejmuje pracę na dziku bez względu na teren w jakim poluje i nie daje się zranić dzikowi. Na koniec zostawiamy dwie nowe perełki w naszej drużynie a mianowicie CZITA TAIGA GHOST oraz jej siostra CZAGA TAIGA GHOST. Są to suki z wielką pasją do polowania na dziki a w przyszłym sezonie będą mogły rozwinąć skrzydła.

Wilki Południa Auuuuu!

🐺Wiktor
🐺Jakub
🐺Przemek
🐺Wojtek