Koniec sezonu polowań zbiorowych 2019/2020

Oficjalnie możemy podsumować miniony sezon polowań zbiorowych. Podkładaliśmy nasze psy w różnym terenie począwszy od wrzosowisk przez gęste trzcinowiska i młodniki zakończywszy na rozległych i niekoniecznie płaskich 🏔 😉 zboczach Beskidu Niskiego. Sprawdzianem wytrzymałości był pięciodniowy maraton. Tutaj szpice pokazały skąd mają korzenie i jak mądrze potrafią rozkładać siły. Praca psów była na wysokim poziomie przez cały sezon. Jako drużyna Wilki Południa podłożyliśmy 81 polowań zbiorowych przyczyniając się do położenia na pokocie ponad 500 sztuk zwierzyny grubej z czego znaczna większość to dziki, chociaż zauważamy wzrost liczebności jeleni w naszych łowiskach. Psy wiele razy miały do czynienia z dużymi dzikami nie odnosząc przy tym większych kontuzji. Praca z tymi psami to czysta przyjemność. Dziękujemy bardzo wszystkim kolegom i koleżankom z którymi mieliśmy przyjemność podkładać psy oraz polować w tym sezonie. Dziękujemy także OHZ i kołom łowieckim za owocną współpracę i bezpieczeństwo na obsługiwanych przez nas polowaniach.
W tym sezonie braliśmy udział w Terenowej Ocenie Pracy Dzikarzy dla Klubu Szpiców Myśliwskich przy PZŁ gdzie wszystkie nasze psy zdobywają dyplomy użytkowości I stopnia a tytuł najlepszego psa oceny i nagrodę główną otrzymuje łajka zachodniosyberyjska ARIA TAIGA GHOST wł. Jakub Czuchra. Jest to suka prowadząca złaję. Miłym zaskoczeniem było zdobycie dyplomu użytkowości I stopnia przez czternastomiesięcznego Karelskiego Psa na Niedźwiedzie BEAR BUSTERS FCI MIKKO wł. Przemysław Baran.
Kolejnym sprawdzianem użytkowości dla naszych psów była Terenowa Ocena Pracy Dzikarzy organizowana przez ZO Rzeszów. Tutaj także po zrobieniu solidnej roboty nasze psy zdobywają dyplomy użytkowości I stopnia a piętnastomiesięczny BEAR BUSTERS FCI MIKKO jako najmłodszy pies oceny który uzyskał maksymalną liczbę punktów zdobywa nagrodę główną.
Mając przegląd wszystkich sytuacji z tego sezonu możemy wyróżnić psy które ku naszemu miłemu zaskoczeniu pokazały że mimo to że jest dobrze, może myć jeszcze lepiej oraz młodzież która bardzo szybko wkracza w świat prawdziwego polowania. Na wyróżnienie niewątpliwie zasługuje suka o wielkiej pasji i wytrwałości w pracy ARIA TAIGA GHOST wł. Jakub Czuchra. Tam gdzie inni odpuszczają ona zaczyna się rozkręcać. Kolejny który zasłużył na wczasy pod gruszą to BEAR BUSTERS FCI MIKKO wł. Przemysław Baran. Ten młody karelczyk wykorzystał swój pierwszy sezon polowań najlepiej jak tylko mógł. Zdobył dwa dyplomy użytkowości, samodzielnie znajduje i podejmuje pracę na dziku bez względu na teren w jakim poluje i nie daje się zranić dzikowi. Na koniec zostawiamy dwie nowe perełki w naszej drużynie a mianowicie CZITA TAIGA GHOST oraz jej siostra CZAGA TAIGA GHOST. Są to suki z wielką pasją do polowania na dziki a w przyszłym sezonie będą mogły rozwinąć skrzydła.

Wilki Południa Auuuuu!

🐺Wiktor
🐺Jakub
🐺Przemek
🐺Wojtek

Wilki Południa 14 luty 2020r

Coś ten czas szybko leci. To już trzeci sezon odkąd podkładamy nasze psy w Kł “Diana Mielec” a ile sezonów przed nami tego nie wie nikt. Podczas zakończenia sezonu polowań zbiorowych zarząd koła złożył na ręce Jakuba podziękowania za ciężką pracę w miocie oraz zaangażowanie. Jest nam niezmiernie miło i my także dziękujemy za miłe przyjęcie oraz piękny gest. Postawę zarządu i kolegów z Diany możemy przedstawić jako wzór do naśladowania. Przepolowaliśmy wspólnie 17 zbiorówek i na każdym polowaniu bezpieczeństwo i psy były najważniejsze. Za to dziękujemy i życzymy wszystkim takiego koła.

Darz Bór

Wilki Południa 3 luty 2020r

Ostatnie polowanie zbiorowe tego sezonu w Kł. Diana Mielec. Wszystko dopięte na ostatni guzik, bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, kultura, koleżeństwo i atmosfera jakiej nie ma nigdzie. Tak możemy podsumować każde polowanie w tym kole. Już trzeci sezon podkładamy tutaj nasze psy i zawsze z przyjemnością jechaliśmy na polowanie. Kilka pięknych chwil zatrzymał dla nas najstarszy z Wilków Południa, kolega Wojciech Rachwał który wielokrotnie zamieniał sztucer na aparat i prowadząc polowanie ustrzelił kilka bardzo ciepłych ujęć. Nie wiem jak on to robi ale każde zdjęcie które zrobi ma swój niepowtarzalny klimat.
Darz Bór!

Wilki Południa Auuuuuuu! 🐺

Ocena w naturalnych warunkach dla dzikarzy. ZO PZŁ Rzeszów 23-24.11.2019r

Darz Bór !

Za nami Terenowa Ocena pracy dzikarzy w Rzeszowie 23-24.11.2019
Wilki Południa wystąpiły w następującym składzie:
🐺Akim Taiga Ghost
🐺Aria Taiga Ghost
🐺Aza Taiga Ghost
🐺🐼 Bear Busters FCI Mikko

W pierwszym dniu oceny ruszamy w miot i…(Nie ma dzików???) Poczekajcie jeszcze chwilę, to nie jest płaski teren a mioty nie są malutkie. Jeszcze chwilka i… AKIM znajduje dużą watahę w podszycie bukowym. Zaczyna się praca. Pomoc nadchodzi z każdej strony. Widać po zachowaniu dzików że wilki sporo je nauczyły. Wataha rusza i mamy głoszenie w kilku miejscach na raz. Psy wypychają dziki z miotu a Wilki Południa 🐺 wyją z radości po dobrze wykonanej pracy 😎😁 Jeden miot wystarczył i wszystkie szpice zostają ocenione. Było wszystko, daleki poszuk, wytrwała praca i zgranie wszystkich psów co dało świetne efekty w postaci dyplomów użytkowości pierwszego stopnia. Nie było lekko ponieważ góry i głębokie potoki nie pomagają w podążaniu za psami. Ale co to dla nas 😜

Bear Busters FCI Mikko Karelski Pies na Niedźwiedzie jako najmłodszy pies oceny (15 miesięcy) z dyplomem pierwszego stopnia oraz maksymalną liczbą punktów otrzymuje nagrodę główną oceny!!! 🐺💚


Jestem niesamowicie dumny i wiem że to co robimy idzie w dobrym kierunku.

Czekaliśmy na ten weekend cały rok. Ponieważ WILKI POŁUDNIA zrodziły się rok temu podczas Terenowej Oceny Pracy Dzikarzy dla Klubu Szpiców Myśliwskich w Rzeszowie. To już chyba tradycja że spotykamy się z tak wspaniałymi ludźmi w niesamowitej atmosferze na perfekcyjnie i profesjonalnie zorganizowanej imprezie kynologicznej na naszej podkarpackiej ziemi. Atmosfera panująca podczas oceny wprawiała wszystkich w świetny humor. Kto nie był niechaj żałuje.

Serdeczne podziękowania składamy drużynie Psiarzy Galicji !!! Za miłe przywitanie, trud przygotowania imprezy oraz braterską rękę w miocie. No może gdyby Mikko urodził się 3 miesiące później to było by lepiej 😜😜😜 Grześ(łysy) 😁💣 Ale tak to widocznie miało być 😆😆😆 Monia, Gabi, Grześ (łysy), Maciek, Krzyś, Grzesiu, Marian, Łukasz, Mariusz. Jeszcze raz wielkie dzięki! Jesteście niesamowici 🐺

📷Relacja fotograficzna jest dostępna na stronie internetowej Wojtka pasjalowiecka.pl

Wilki Południa pozdrawiają!!!
🐺Wojtek
🐺Jakub
🐺Przemek
🐺Wiktor

Auuuuuu! 🐺

Wrocław 19-20.10.2019r

W dniu 19-20 października odbyła się Klubowa Wystawa połączona z Międzynarodową
Oceną Pracy Szpiców Myśliwskich. Pierwszy dzień wzmagań przebiegł w konkurencji o
najlepszy eksterier . Zwycięzcą został :
AGAN – właściciel Jakub Czuchra
-Zwycięzca rasy
-Zwycięzca klubu
-Bis Sekcji 2 – lokata III
Lecz wszystkich najbardziej interesował dzień następny czyli Ocena Pracy Dzikarzy w naturalnych warunkach.Do Wrocławia zjechali sie hodowcy Szpiców z Całej Polski.
W konkursie wzięło udział 15 psów .
Największą niespodziankę w drużynie Wilków Południa sprawil najmłodszy nasz pies który zdobył dyplom I stopnia :
MIKKO BEAR BUSTERS -wlaściciel Przemysław Baran
Dyplomy Dzikarzy I stopnia z maksymalną ilością punktów zdobyło 5 psów :
-RUSSKIY PATRIOT VASCO – wł.Ewelina Smuga
-HALLA -wł.Jędrzej Kaczmarek
-ARIA TAIGA GHOST – wł.Jakub Czuchra
-AZA TAIGA GHOST – wł.Jakub Czuchra
-AKIM TAIGA GHOST – wł.Jakub Czuchra
Z pośród psów z maksymalną ilością punktów sędziowie wyłonili podium.
Zwycięzcą konkursu i zdobywcą nagrody głównej TRACKER MAXIMAL została ARIA TAIGA GHOST. Komisja sędziowska jednogłośnie uznała ją za najlepszego psa konkursu.
1.ARIA TAIGA GHOST – wł. Jakub Czuchra
2.RUSSKIY PATRIOT VASCO – wł.Ewelina Smuga
2.HALLA – wł.Jędrzej Kaczmarek
Zdjęcia: WOJCIECH RACHWAŁ

Król dzika pod Babią Górą – Słowacja _ 05 – 06.10.2019r Chata Venzovec, Oravska Polhora

DARZ BÓR !
W dniu 05.10.2019 r odbył sie konkurs pracy Łajek na dziku w Słowacji – zgłoszone zostało 30 psów .
Psy pracowały w pojedynkę i z pośród nich wyłoniono 10 najlepszych psów które przeszły do finału.
Na podium stanęło trzech Polskich Myśliwych ze swoimi sabakami.
WILKI POŁUDNIA po raz kolejny zawyły najgłośniej i potwierdziły swoją użytkowość zdobywając dwa pierwsze miejsca. Jesteśmy bardzo dumni z naszych sabak i szczesliwi !!!!!!!🐺🐺🐺😁😁😁💪💪💪
Fotografia – Wojciech Rachwał !
Wyniki konkursu –
1.BIAŁY 27 pkt – własciciel Wiktor Biesiadecki
2.AGAN 26 pkt – właściciel Jakub Czuchra
2.AŁTAJ 26 pkt – własciciel Marcin Trybała

WILKI POŁUDNIA

Witam drogie koleżanki i koledzy !

W dniu 02.02.2019 r zakończyliśmy wzmagania ciężkiego dla nas sezonu polowań zbiorowych 2018/2019 roku
Dziękujemy wszystkim kołom łowieckim i OHZ za współpracę i naprawdę braterskie przyjęcie a grupom dewizowców za bezpieczne i rozważne oddawanie strzałów bo dzięki temu wszyscy bezpiecznie , cali i zdrowi mogliśmy wrócić do swoich domów. Dziękujemy również naszym kolegom Tomasz Czuchra i Sławomir Wajda za pomoc , poświęcenie i włożenie serducha przy obsłudze polowań. Czytaj dalej